2010-2011 Sezonu Hakem ve Gözlemcilerin Bölgelere Göre Dağılımı

Merkez Hakem Kurulu (MHK),  geçtiğimiz yıl ve daha önceki yıllarda 9 Bölge olan Hakem Bölgelerini  2010-2011 Futbol Sezonu için 14 bölgeye çıkardı. Merkez Hakem Kurulu üyelerinin ise görev bölgelerini yeniden belirledi. Bazı üyelerin görev bölgeleri değişirken, bazı üyeler ise aynı bölgelerden sorumlu olacaklar. Ancak dikkati çeken şudur ki: Her MHK üyesine 2 bölge verilmiş ve bu gölgeler birbirine yakın olmayan illeri de kapsıyor. Geçtiğimiz sezon bazı MHK üyelerinin bölgelerindeki hakemlere daha çok maç gelmesine tepki gösterilmesi üzerine  bu sezon böyle bir değişikliğe gidildiği düşünülüyor.

Geçtiğimiz sezon güncel olarak her hafta yayınladığımız Hakemler ve Gözlemciler maç görev sayıları ve istatistikleri çok ilgi gördü ve beğenildi. Bu sezon da aynı çalışmayı yapmayı uygun gördük. Ancak bu sezon için, özellikle Bölgesel Hakem ve Gözlemcilerinin tüm illerdeki hakem ve gözlemciler ile kolay karşılaştırma yapabilmeleri için Bölge ayrımına gitmeden tüm illerdeki Bölgesel Hakemleri, Bölgesel Bayan Hakemleri, Bölgesel Yardımcı Hakemleri ve Bölgesel Gözlemcileri ayrı listelerde tuttuk.

2010-2011 Futbol Sezunu için açıklanan Üst Klasman Hakem ve Gözlemcileri, Ulusal Hakem ve Gözlemcileri ile Bölgesel Hakem ve Gözlemcilerinin bölgelere göre dağılımı aşağıda verilmiştir.

Geçtiğimiz sezon İl Hakemleri için güncel olarak tuttuğumuz A2 Ligi maç görev sayılarını ise, gelen istek ve önerilere göre bu sezon da yayınlayıp yayınlamayacağımıza karar vereceğiz. Bu konudaki görüşlerinizi aşağıda bulunan YORUM bölümüne yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Geçen sezon olduğu gibi bu yeni sezonda da tüm Üst Klasman Hakem ve Gözlemciler, Ulusal Hakem ve Gözlemcileri ile Bölgesel Hakem ve Gözlemcilerinin hafta hafta tüm görev sayıları ve istatistiklerini sitemizden takip edebilirsiniz.Yeni Oluşturulan Bölgeler ve Sorumlu MHK Üyeleri:

1. BÖLGE: Saadettin GÜLER
İstanbul
Tekirdağ
Edirne
Kırklareli

2. BÖLGE: Ünsal ÇİMEN
Çanakkale
Balıkesir
Bursa
Bilecik
Yalova
Kütahya
Eskişehir

3. BÖLGE: Seyfi GÖZAYDIN
Ankara
Kırıkkale
Konya
Çankırı
Kastamonu


4. BÖLGE: Ünsal ÇİMEN
İzmir
Manisa
Uşak
Aydın
Denizli
Muğla

5. BÖLGE: Hamza IŞIN
Antalya
Isparta
Burdur
Afyonkarahisar

6. BÖLGE: Turgay GÜDÜ
Trabzon
Rize
Giresun
Gümüşhane
Artvin

7. BÖLGE: Yüksel OKÇUOĞLU
Adana
Mersin
Karaman
Osmaniye
Hatay
Kilis
Gaziantep
Kahramanmaraş

8. BÖLGE: Zihni AKSOY
Malatya
Elazığ
Tunceli
Adıyaman

9. BÖLGE: Turgay GÜDÜ
Erzurum
Bayburt
Erzincan
Ardahan
Kars
Iğdır
Ağrı

10. BÖLGE: Galip BİTİGEN
Kayseri
Aksaray
Niğde
Kırşehir
Yozgat
Sivas
Nevşehir

11. BÖLGE:
Yüksel OKÇUOĞLU
Sakarya
Kocaeli
Düzce
Bolu
Zonguldak
Karabük
Bartın

12. BÖLGE:
Zihni AKSOY
Samsun
Sinop
Çorum
Amasya
Tokat
Ordu

13. BÖLGE: Galip BİTİGEN
Diyarbakır
Şanlıurfa
Bingöl
Mardin
Batman
Siirt
Şırnak

14. BÖLGE: Seyfi GÖZAYDIN
Van
Muş
Bitlis
Hakkari
 
.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Güncel haberleri okumak, istatistikleri zamanında görmek adına yaptığınız çalışmalardan dolayı Kural 18 kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum.A2 ligi istatistiklerinde amatör hakemlerimizin kendi isimlerini görmesi onlara daha bir heycan veriyor.

Adsız dedi ki...

KARDESIM YOK MU BU BINGOLDEN BAL LIGINE CIKAN KISI NEDEN YAZMAMISSINIZ IS YAPACAKSANIZ GUZEL YAPIN EKSIK KALMASIN

Kural18.org dedi ki...

"Kardeşim" diye başlayan yorumunuz çok agrasif.. Sonuçta o kadar hakemin istatistiğini tutmaya çalışıyoruz. Eğer bir eksik varsa bildirin araştıralım ekleyelim.. Gözümüze çarpan Bingöl'den bir bayan bölgesel hakem var, bir de yardımcı hakem var.. Bunun haricinde eksik kalan hakem kardeşimiz varsa bize bildirin araştıralım ve ekleyelim..

Adsız dedi ki...

said said bana akıl verme kımsın bılmıyorum ama neyse bos ver ya bolgesel hakemın lıstesını tutamayan sıteden bısey beklenmez bye